דואר 24 – חבילה לא הגיעה

מי שרוצה לשלוח דואר שיגיע במהירות, מוזמן לשלם תשלום גבוה יותר וליהנות משירות שנקרא דואר 24. אבל, בפועל, הדואר כמעט ולא מגיע אף פעם בתוך 24 שעות ומניסיונות רבים, גם של נציגי האתר, לעתים המשלוח מגיע בתוך שבועות וגם יותר מפעם אחד לא הגיע כלל לנמען.

על השירות הלקוי של דואר ישראל כבר נכתב לא מעט, לא רק כאן. לבעיות של דואר 24 יש כמה גורמים: ראשית, בסניף הדואר מזהירים מיד שכאשר שולחים חבילה ולא מעטפה של מכתב רגיל, עלולים להיות עיכובים, זאת למרות שהשירות מאפשר וגם מחייב בהתאם – לשלוח חבילות של עד חצי קילו.

החבילה ששלחנו – במשקל של כ-200 גרם, היא חבילה שיכולה להכנס בקלות לתוך תיבת דואר וכאן כבר נכנס למשוואה גם הדוור. יש דוורים נהדרים בדואר ישראל, שמביאים את החבילה, אם היא בגודל סביר, ללקוחות באופן ישיר. במידה ולא – עליהם לפחות להשאיר הודעה – כמו בדואר רשום, שמספרת שישנה חבילה שממתינה ללקוח – עם הכתובת שבה תמתין החבילה.

אבל, וכאן זו לא הפעם הראשונה שנתקלו בכך – דוורים רבים פשוט לא משאירים הודעות – לא לדואר 24 וגם לא לדואר רשום. כך, נמענים לא מקבלים הודעה שממתינה להם חבילה והשולח מופתע לקבל טלפון נזעם לאחר מספר שבועות במקרה הטוב, או מקבל את החבילה בחזרה לביתו לאחר חודש או חודשיים, בצירוף ההודעה המרגיזה כי החבילה לא נדרשה. בירור יעלה כמעט תמיד כי היא לא נדרשה, פשוט משום שהלקוח לא קיבל הודעה לאיסוף.

בעיה שניה היא מרכזי החלוקה, שנועדו לכאורה להקל על התורים ולייעל את השירות. אבל, כאשר בערים גדולות, למשל פתח תקווה או ראשון לציון, יש מרכזים חלוקה רבים – רובם בחנויות קטנות ולא מתמחות בשירות דואר, התוצאה במקרים רבים היא בלגן ועוגמת נפש.

כיצד להגדיל את הסיכוי שהחבילה תגיע?

אז מה עושים כדי שהדואר ששלחתם יגיע לנמען? יש כמה דברים שבכל זאת יגדילו את הסיכויים:

שימוש בדואר רשום – דואר רשום, להבדיל מרגיל ומדואר 24, אומנם יקר יותר, אבל אתם מקבלים מספר מעקב וניתן לזהות היכן החבילה וגם היכן נתקעה. במקרה כזה, עם המשלוח, ניתן לשלוח מיידית לנמען את מספר הדואר הרשום, כך שיהיה מודע לכך שהחבילה נשלחה ויוכל גם לעקוב אחריה.

הוספת מספר טלפון על המעטפה – טלפון של הנמען יכול לסייע גם כן, שכן במרכזי החלוקה לעתים יתקשרו לנמען ויזמינו אותו לאסוף את החבילה, גם אם הוא לא קיבל את הפתק שהדוור נדרש להשאיר עבורו.

שירות חלופי לדואר ישראל – יש כיום מספר חלופות לשימוש בדואר ישראל, כמו בוקס איט וחברות שליחות שונות. כמובן שהעלות גם גבוהה יותר ולכן זו אפשרות סבירה רק כאשר אתם שולחים מוצר יקר, ולא משהו שעלה עשרות שקלים בודדים.

 

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *