כמה עולה השתלת שיניים

השתלות שיניים הן דרך מצוינת להחליף שיניים חסרות, אך הן עשויות להיות יקרות. עלות השתלת שיניים משתנה בהתאם לסוג השתל ולחומרים בהם נעשה שימוש. השתלת שיניים מתבצעת בניתוח לתוך עצם הלסת כדי לפעול כשורש השן. אנו יכולים לומר ששתלים דנטליים הם השקעה בבריאות הפה שלך. הם יחזיקו מעמד שנים רבות וימנעו בעיות עתידיות בשיניים ובעצם הלסת שלך.

שתלים דנטליים יקרים יותר מאשר תותבות מסורתיות, אך הם מחזיקים מעמד זמן רב יותר וניתן להשתמש בהם עם שיניים תותבות ללעיסה טובה יותר. שתלים דנטליים גם מאפשרים לך לאכול כל מה שתרצה מבלי שתצטרך לדאוג שאוכל יתקע בשיניים או בגרון.

כמה עולה השתלת שיניים

איך מתבצע הטיפול

כל טיפול מתחיל בבדיקה יסודית של חלל הפה, כדי להבין את מצב השיניים והחניכיים ולאתר את כל הבעיות הקיימות. את הבדיקה עושים שני רופאים: כירורג מומחה בתחום הלסת, ורופא מומחה לשתלים ושיקום הפה. בשלב השני של הטיפול מתבצע צילום רנטגן כדי להשלים את הבדיקה ולקבל תמונה ברורה, ומדויקת. אחרי שעברנו את שני השלבים שתיארנו קודם יש צורך בהכנת תכנית טיפול של השתלת השיניים. השלב הבא בתהליך הוא הטיפול עצמו בו הכירורג יבצע את ההשתלה.

על מנת שלא ייווצר זיהום ולהבטיח את הצלחת ההשתלה יש להשתמש רק בשתלים דנטליים איכותיים שעשויים ממתכת אצילה, בדרך כלל מטיטניום. השלב הבא הוא לאחר כחצי שנה שבה הפה כבר הסתגל לשתל ואז מלבישים עליו כתר.

הכתר הוא מה שנראה כלפי חוץ, ובגלל שהכתר עשוי מחרסינה וזהה בצורתו לשן המקורית, נהנים ממראה טבעי, ללא הבדל בין השיניים.

מצבו של המטופל

חשוב לזכור כי גם המצב הבריאותי והרפואי בו מגיע המטופל לקליניקה משפיע על עלות הטיפול. מטופלים הסובלים מסוכרת, יתר לחץ דם, מחלת לב, אוסטאופורוזיס ועוד, בעלי סיכונים גבוהים יותר נדרשים לפנות לרופא שיניים בעל ידע פרקטי נרחב בהשתלות שיניים עם חולים סיסטמיים. מקצועיותו ומיומנותו של רופא השיניים במקרים אלה ובמצבי קיצון יעלה את עלות הטיפול.

טכנולוגיה וציוד

כדי שרופא שיניים יוכל לבצע טיפול השתלת שיניים איכותי, עליו להחזיק ציוד טכנולוגי נלווה יקר. קיימים סוגי שתלים שונים ושיטות ניתוח ושיקום מגוונות אשר משפיעות במידה רבה על עלות הטיפול. כך למשל, על מנת לבצע טיפול השתלת שיניים ביום אחד, מרפאת שיניים צריכה להחזיק ציוד מתקדם ומיוחד: סורק אינטראורלי, מחשב ומעבדה כדי לאפשר למתרפא לצאת עם מערכת שיניים חדשה ביום הטיפול. עלות תחזוקת הציוד ורכישת חלקים ממנו יכולה להיות מאוד יקרה.

מחיר השתלים

המחיר תלוי בארץ בה התבצע הייצור של השתלים: יש שמיוצרים בארצות הברית, יש מאירופה ויש שתלים תוצרת הארץ. מחיר שתל עשוי להיות בין 700 ₪ ל- 4500 ₪ לשתל, בהתאם לבחירת המטופל והרופא באיזה סוג שתל להשתמש. ב. עזרים נוספים – במקרים רבים הרופא נאלץ להשתמש בעזרים נלווים נוספים במהלך הטיפול, כמו למשל כתרים ומבנים.

רוצים לפרסם כתבה? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אהבתם את הכתבה? שתפו לחבר!
כמה עולה השתלת שיניים

כמה עולה השתלת שיניים

השתלות שיניים הן דרך מצוינת להחליף שיניים חסרות, אך הן עשויות להיות יקרות. עלות השתלת שיניים משתנה בהתאם לסוג השתל ולחומרים בהם נעשה שימוש. השתלת

למאמר המלא »
כרית היריון

כמה עולה כרית היריון

כרית היריון תוכננה והונדסה במיוחד בשביל האישה ההרה שנמצאת בהריון בחודשים מתקדמים וסובלת מכאבים בשעות השכיבה על מיטה. כאבי גב, כאבי בטן, אי נוחות, חוסר

למאמר המלא »