שירות שבועי מתחדש – משאבת הכסף

הוראות קבע, או מלכודות בסגנון שירות שבועי מתחדש, הם סיבה מצויינת לבדוק בכל פעם מחדש את החשבוניות של חשבונות הסלולר, ספקי האינטרנט, טלפונים קוויים, הוט ואחרים. הצצה מקרית בחשבונית של אורנג', גילתה לי שהשארתי ככל הנראה למעלה מ-1,000 שקלים עבור משאבת הכסף שמכונה שירות שבועי מתחדש.
לא ברור איך זה קרה בדיוק, אולי הילד ישב על המחשב וראה פרסומת – הורד משחק בחינם, רק השאר כאן את מספר הטלפון. מכירים? זה נראה כמו בתמונה הזו ואפשר למצוא אז במספר אתרים ברשת וגם בסלולר.
משחק בחינם - עליו תשלמו כל שבוע

משחק בחינם – עליו תשלמו כל שבוע

אבל מתחת להצעה התמימה, מסתתרות האותיות הקטנות – קצת קשה לקרוא אותן בגודל המקורי, ולכן הגדלנו אותן עבורכם בתמונה מתחת:

שירות שבועי מתחדש

ואם זה לא ברור, אז נחזור עבורכם על הטקסט: עמוד זה הוא עמוד רישום לשירות שבועי מתחדש, הרישום לשירות הוא ללא התחייבות וניתן לניתוק בכל עת. העלות היא 15 שקלים לשבוע.

הוראת קבע שמסתתרת בחשבונית

ובכן, כמו .רבים, גם אני גיליתי במקרה בחשבונית באורנג' את החיוב . בדיקה מול שירות הלקוחות באורנג' גילתה שגם בדצמבר – המועד המוקדם ביותר בו ניתן לבדוק, החיוב כבר היה בתוקף. להערכתי הוא פעיל לפחות שנה וחצי ובמילים אחרות – משחק החינם שהורד פעם אחת, עלה בחישוב פשוט כ-1,000 שקלים. במחיר הזה אפשר היה לרכוש סוני PSP או לרכוש 3 משחקים חדשים לגמרי ל- PS3 או לעשות כמובן דברים אחרים..
בחשבונית וגם נציג השירות, הבהירו שמדובר בחברת שמיר סיסטם – וצורף גם מספר טלפון, שבו לפחות ניתן היה להתנתק בקלות. מתקשרים, מזינים את מספר הטלפון שעליו היה החיוב ובלחיצת כפתור מבטלים את השירות. המספר – אם אתם זקוקים לו – ומומלץ בכל מקרה, להתקשר ולהזין מספר. ייתכן שתופתעו.. הוא  03-9415677

ביטול שירות חודשי מתחדש – אצל הספק וגם אצל החברה הסלולרית

כששאלתי למה אני צריך למצוא הפתעות כאלה בחשבון, התוודה הנציג שהם מקבלים המון שיחות כאלה בחודש. לרוב מדובר בהרשמות באתרים כמו wap.co.il או wnet עליו השלום.. אם כך, אמרתי, אדרבה – בטלו את זה. אבל לטענתו, השירות מוגן על ידי החוק, והם מחוייבים לאפשר אותו.
מעניין אם גם החוק הוא זה שגורם להם להראות את הסעיף בתחתית החשבונית, באופן שחומק ממרביתינו. לי כאמור לקח כמעט שנה לזהות את היד שנשלחה לארנקי בקצב של 15 שקלים לשבוע.
ליתר בטחון, בוטל השירות גם אצל הספק הסלולרי – בוצעה חסימה וכעת נותר פתוח רק טלפון, SMS, וגלישה סלולרית על פי התוכנית. מומלץ לכל אחד מכם לעשות זאת, כדי שלא לעמוד במצב שבו אתם מנסים להזכר האם בערב של שכרות נרשמתם כדי לשמוע את ההורוסקופ היומי, או אולי היה לכם דחוף לשחק בנינג'ה ויקי – הגירסה המלאה.
הסיפור של הוראת הקבע הוא לא רק בחברה הסלולרית. חברים, בידקו היטב את החשבונות גם אצל ספקי הכבלים והלוויין, אצל ספק האינטרנט שלכם, ספק הטלפון הקווי, שיחות לחו"ל ועוד. אצל כולם אפשר למצוא הפתעות. לעתים, מדובר על חבילה שהסתיימה ובלי להודיע לכם, עברתם למסלול יקר בהרבה. לעיתים, החליטו לחייב אתכם על אנטי וירוס, ביטוח או שירותים אחרים – מיותרים או לא.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *